Praktyka Białej Tary

W każdy poniedziałek o godz. 19:00 wspólna praktyka Białej Tary. 
 
Biała Tara jest jednym z głównych Jidamów linii Kagju, a jej praktyka, należąca do annutarajogatantry przynosi błogosławieństwo długiego życia i ochrania od różnych lęków i niebezpieczeństw. Jest to też okazja do wspólnej recytacji i gromadzenia mantr Białej Tary zgodnie z życzeniem Kjabdzie Tengi Rinpocze, który poprosił swoich uczniów o zgromadzenie sto milionów powtórzeń mantry. 
Praktyka Cie

Już od 17 listopada br., w każdy poniedziałek w naszym Ośrodku, po praktyce Białej Tary , ok. godz. 20:00, odbywać się będzie praktyka Cie.
 
Bardzo znana w Tybecie praktyka Cie oprata jest na naukach o pustce przedstawionych w Pradżnia Paramicie i jest ich praktycznym zastosowaniem. Do jej rozpowszechnienia szczególnie przyczyniła się wybitna mistrzyni Macik Labdryn. Połączyła ona nauki czterech różnych Linii Przekazu w jedną kompleksową praktykę, która obecnie należy do najbardziej znanych w buddyzmie tybetańskim.
Kurs wiosenny w klasztorze Bencien, 2015

Tradycyjny kurs wiosenny będzie się odbywać w tym roku od 8 do 14 marca. Poprowadzą go czcigodny Sangter Tulku Rinpocze oraz nasi khenpo z klasztoru.
Wizyta Sangje Njenpy Rinpoczego w Polsce

Z radością przekazujemy informacje na temat wizyty J.E. Sangje Njenpy Rinpoczego.  Rinpocze odwiedzi Polskę we września br. 
W programie między innymi:
- kontynuacja wyjaśnień do kolejnego rozdziału dzieła Siantidewy "Przewodnik na Ścieżce Bodhisattwy",
- 6 września o godz. 10:30 - abhiszeka Marpy,
- 11-12 września - rozbudowana abhiszeka Korlo Dempczoka (Czakrasamwary),
- 12 września po południu - obchody 20-lecia Ośrodka w Grabniku,
- 13 września - wyświęcenie posągu Buddy w nowym lhakangu,
- 18-19 września - 6 Kagyu Mynlam Polska,
- 19 września - abhiszeka Czarnego Dzambali.

Szczegółowy program godzinowy podamy w późniejszym terminie.
Idź do strony  1 2 3 ... 23 [24] 25 26