Aktywności poznańskiego Ośrodka

Za nami wizyty w naszym poznańskim ośrodku darmy Wielce Czcigodnego Sangtera Rinpoczego i Kenpo Osunga. Ich wspaniałe nauki przyniosą pożytek niezliczonym istotom. Okres wakacyjny już za nami i czas wrócić do aktywności ośrodka, które nieco się zmienią w porównaniu z przeszłością.
I tak ja będę starał się być w każdy pierwszy czwartek miesiąca o 19:00, gdzie będą wyjaśnienia do praktyk oraz medytacja-najbliższe spotkanie w ten czwartek 06.09 o godz. 19:00.
Jeśli ktoś ma chęć zrobić odosobnienie , by nieco intensywniej praktykować to zapraszamy do umawiania się z osobami, które posiadają klucze i będą swoje odosobnienia ogłaszać mailowo, fb, na stronie czy sms.
Odosobnienie nie znaczy, że ktoś musi być wtedy sam w ośrodku, choć to też będzie możliwe. Są 4 reguły odosobnienia:
- cztery sesje o stałych porach o podobnym czasie trwania np. 2 godz. ostatnia nieco krótsza np. 1godz.
- sesji nie zakłóca się zwyczajną mową (przyjmujemy schronienie, praktykujemy, poświęcamy zasługę-to jedna sesja-mowa tylko związana z 
tekstem praktyki)
- nikt nie siada na naszej poduszce medytacyjnej (czyli na naszym miejscu)
- nie oddalamy się od miejsca odosobnienia-tradycyjnie na odległość, gdzie jeszcze słychać dzwonek. Możemy iść do sklepu czy ktoś jak zdąży do domu.
Proponuję, by były stałe godziny sesji: 1s. 7:00-9:00, przerwa na śniadanie 2s. 11:00-13:00 -przerwa na obiad 3s 15:00-17:00 i 3s 18:00-19:00,przerwa na kolację
Stałe godziny pozwolą dołączać się komuś tylko do wybranej sesji. Jeśli chcemy odbyć 1 dniowe odosobnienie w sobotę to najlepiej rozpocząć odosobnienie od czwartej sesji w piątek a zakończyć po pierwszej sesji w niedzielę.

Nasza siostra w darmie Ania dalej prowadzić będzie wykłady w terminach, o których również będzie powiadamiać, najbliższe będą z tekstu Thogme Zangpo (1245-1369) zwanego również Ngulcziu Thogme -  "37 strof o postępowaniu Bodhisattwy".
Lama Paweł