Święto Saga Dała Dycien - 17.06.2019

W najbliższy poniedziałek podczas pełni księżyca przypada święto Saga Dała Dycien, upamiętniające rocznicę Przebudzenia i Mahaparanirwany 
Buddy Siakjamuniego. O godzinie 12:30 nad rzeką Wartą, naprzeciw katedry (tam gdzie zwykle) uwolnimy ryby przeznaczone na zabicie. Ratujemy im życie z intencją o długie życie i zdrowie Jego Świątobliwości Karmapy, lamów linii Kagyu oraz naszych bliskich.
O godzinie 19:00 w gompie na św. Marcina wykonamy wspólnie krótką Guru Jogę XVII Karmapy, którą skomponował Wielce Czcigodny Tenga Rinpocze w tej samej intencji. Po czym ok. 19:30 odbędzie się krótki pokaz slajdów z Indii. Z Bodgaya - miejsca oświecenia Buddy oraz z innych miejsc pielgrzymek, w których Budda przejawiał swoją aktywność dla dobra istot, m.in. Varansi, gdzie Budda pierwszy raz zakręcił kołem darmy, czyli udzielił pierwszych nauk o Czterech Szlachetnych Prawdach , znanych też jako Cztery Prawdy Szlachetnych oraz z Góry Sępów skąd pochodzi Sutra Pradżniaparamity, czyli nauki o pustce-drugi obrót kołem darmy.
z życzeniami wszystkiego najlepszego
 
Lama Paweł