Uratujmy karpie - 22.12.2018 godz. 11:00-12:00

Prawdziwych przyjaciół karpia zapraszamy kolejny raz na Plac Bernardyński w Poznaniu. Wpływy z biletów przeznaczymy na zakup karpi przeznaczonych na zabicie i wypuścimy je w Warcie. W okresie świąt w Polsce sprzedaje się ok. 30 mln karpi, to jak łatwo policzyć prawie jedna ryba na jednego mieszkańca Polski. Karpie mają rozbudowany układ nerwowy, węch mają bardziej wrażliwy niż psy a wzrok lepszy niż koty - bardzo cierpią wskutek sposobu w jaki się sprzedaje, transportuje a w końcu zabija. Tradycję możemy zmienić i zamiast karpia na stół niech będzie karp do rzeki. Zmieńmy tradycję tak jak zostało to pokazane w znakomitym filmie "the Big Year" w obsadzie m.in. Jack Black, Steve Martin i Owen Wilson. Kiedyś w Ameryce Północnej, by udowodnić, że spotkało się rzadkiego ptaka po prostu się go zabijało. Ktoś wreszcie wpadł na pomysł, by dokumentować to zrobieniem zdjęcia i tak powstało współzawodnictwo w robieniu zdjęć ptakom, zwane "the Big Year". Róbmy zdjęcia z uwalniania karpi, stwórzmy nasz Wielki Rok. Możemy kupić karpie zapewniając im w miarę możliwości najlepszą formę transportu, czyli w zbiorniku z wodą i wypuścić je do rzeki.
Niech stanie się to naszą narodową tradycją, każdy z nas może być jak prezydent USA, który w święto Dziękczynienia uwalnia indyka, my uwolnijmy kilka karpi lub tyle na ile nas stać. Nie zabijać, znaczy po prostu nie zabijać, zamiast tego ratujmy życie-wybór należy do nas.
22 grudnia przypada pełnia księżyca pamiętajmy, że w tym dniu skutki naszych działań, zarówno tych dobrych jak i tych złych pomnażają się wielkrotnie. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli ktoś nie może wziąć bezpośrednio udziału w wydarzeniu a dokona wpłaty na ten cel to gromadzi taką samą zasługę jakby brał w nim udział.
i link do wydarzeniahttps://tubilety.pl/wydarzenia/rozwoj-duchowy/poznan,ryby,plac-bernardynski/1090,uratujmy-karpie
z pozdrowieniami
lama Paweł