Obchody LOSARU – tybetańskiego Nowego Roku.

W czwartek 19 lutego, o godz. 19:00, zapraszamy na obchody LOSARU – tybetańskiego Nowego Roku. Rozpoczniemy krótką praktyką wyciszonego spoczywania szine. Potem krótki tsok Guru Rinpocze “Deszcz błogosławieństw” czyli wspólna uczta. Można przynieść domowe wypieki, ciastka, soki.
Oficjalne relacje z odnalezienia i rozpoznania reinkarnacji Khjabdzie Bokara Rinpoczego

21 stycznia 2015 roku w klasztorze Tergar w Bodhgai odbyła się uroczysta ceremonia rozpoznania Jangsi Trzeciego Bokara Rinpoczego. Poprowadził ją J.Ś. Karmapa a głównymi uczestnikami byli: J.E. Dziamgon Kongtrul Rinpocze, J.E. Dzialtsab Rinpocze, Khenpo Lodro Donjo Rinpocze, tulku, lamowie, przedstawiciele klasztorów oraz mnisi, mniszki i świeccy uczestniczący w zimowym seminarium Arja Kszema. Poniżej prezentujemy oficjalne oświadczenia odczytane podczas tej uroczystości oraz wyjaśnienia Jego Świątobliwości Karmapy, którymi podzielił się on następnego dnia, podczas nauk dla mniszek.
Praktyka Białej Tary

W każdy poniedziałek o godz. 19:00 wspólna praktyka Białej Tary. 
 
Biała Tara jest jednym z głównych Jidamów linii Kagju, a jej praktyka, należąca do annutarajogatantry przynosi błogosławieństwo długiego życia i ochrania od różnych lęków i niebezpieczeństw. Jest to też okazja do wspólnej recytacji i gromadzenia mantr Białej Tary zgodnie z życzeniem Kjabdzie Tengi Rinpocze, który poprosił swoich uczniów o zgromadzenie sto milionów powtórzeń mantry. 
Praktyka Cie

Już od 17 listopada br., w każdy poniedziałek w naszym Ośrodku, po praktyce Białej Tary , ok. godz. 20:00, odbywać się będzie praktyka Cie.
 
Bardzo znana w Tybecie praktyka Cie oprata jest na naukach o pustce przedstawionych w Pradżnia Paramicie i jest ich praktycznym zastosowaniem. Do jej rozpowszechnienia szczególnie przyczyniła się wybitna mistrzyni Macik Labdryn. Połączyła ona nauki czterech różnych Linii Przekazu w jedną kompleksową praktykę, która obecnie należy do najbardziej znanych w buddyzmie tybetańskim.
Idź do strony  1 2 3 ... 22 [23] 24 25 26