Uratujmy karpie - 22.12.2018 godz. 11:00-12:00

Prawdziwych przyjaciół karpia zapraszamy kolejny raz na Plac Bernardyński w Poznaniu. Wpływy z biletów przeznaczymy na zakup karpi przeznaczonych na zabicie i wypuścimy je w Warcie. W okresie świąt w Polsce sprzedaje się ok. 30 mln karpi, to jak łatwo policzyć prawie jedna ryba na jednego mieszkańca Polski. Karpie mają rozbudowany układ nerwowy, węch mają bardziej wrażliwy niż psy a wzrok lepszy niż koty - bardzo cierpią wskutek sposobu w jaki się sprzedaje, transportuje a w końcu zabija. Tradycję możemy zmienić i zamiast karpia na stół niech będzie karp do rzeki. Zmieńmy tradycję tak jak zostało to pokazane w znakomitym filmie "the Big Year" w obsadzie m.in. Jack Black, Steve Martin i Owen Wilson. Kiedyś w Ameryce Północnej, by udowodnić, że spotkało się rzadkiego ptaka po prostu się go zabijało. Ktoś wreszcie wpadł na pomysł, by dokumentować to zrobieniem zdjęcia i tak powstało współzawodnictwo w robieniu zdjęć ptakom, zwane "the Big Year". Róbmy zdjęcia z uwalniania karpi, stwórzmy nasz Wielki Rok. Możemy kupić karpie zapewniając im w miarę możliwości najlepszą formę transportu, czyli w zbiorniku z wodą i wypuścić je do rzeki.
Niech stanie się to naszą narodową tradycją, każdy z nas może być jak prezydent USA, który w święto Dziękczynienia uwalnia indyka, my uwolnijmy kilka karpi lub tyle na ile nas stać. Nie zabijać, znaczy po prostu nie zabijać, zamiast tego ratujmy życie-wybór należy do nas.
22 grudnia przypada pełnia księżyca pamiętajmy, że w tym dniu skutki naszych działań, zarówno tych dobrych jak i tych złych pomnażają się wielkrotnie. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli ktoś nie może wziąć bezpośrednio udziału w wydarzeniu a dokona wpłaty na ten cel to gromadzi taką samą zasługę jakby brał w nim udział.
i link do wydarzeniahttps://tubilety.pl/wydarzenia/rozwoj-duchowy/poznan,ryby,plac-bernardynski/1090,uratujmy-karpie
z pozdrowieniami
lama Paweł
Terminy praktyk

W naszej Gompie, w ramach spotkań nieregularnych odbywać się będą następujące praktyki:
  1. najbliższa sobota - 17.11.2018 r. – praktyka Białej Tary (1 dzień odosobnienia). Odosobnienie obejmuje cztery sesje, tj. 1 – godz.: 7:00- 9:00, przerwa na śniadanie, 2 – godz.: 11:00-13:00, przerwa na obiad, 3 - godz.: 15:00-17:00, 4 – godz.: 18:00-19:00. Osoba prowadząca – Marek. W czasie odosobnienia możliwe jest również wykonywanie własnych praktyk indywidualnych, niezwiązanych z praktyką Białej Tary (np. pokłony lub shine).Osoby nieposiadające kluczy do Gompy proszone są o dołączanie przed rozpoczęciem wybranej sesji tak, aby nie zakłócać trwającej sesji.
  2. 26.11.2018 r. (poniedziałek), godz.: 18:00-20:00 – praktyka Białej Tary. Osoba prowadząca – Marek.
Przypominamy również o spotkaniach regularnych:
  1. w każdy pierwszy czwartek miesiąca, godz.: 19:00 – 20:00 - spotkanie z Lamą Pawłem, praktyka/temat spotkania ustalane będą na bieżąco przez Lamę.       
  2. w każdy czwartek, za wyjątkiem czwartku, w którym przypada spotkanie z Lamą Pawłem, godz. 19:00 - 20:00 – praktyka Nyndro, osoba prowadząca – Łukasz/Piotrek.
Sanga Bencien Karma Kamtsang
Oddział Poznań ul.Św.Marcin 34 (domofon: 25)
Członkowie Sangi 
spr.organiza. tel. 510117577, 782238306

 
Zaproszenie JŚ XVII Karmapy do Polski

Jego Świątobliwość 17 Karmapa Ogjen Trinle Dordże udzielił w poniedziałek 15 października 2018 roku prywatnej audiencji osobom reprezentującym komitet organizacyjny wizyty J.Ś. Karmapy w Polsce. W spotkaniu brali udział: Tomasz Szczygielski, Lama Rinczen, Adam Kozieł oraz Beata i Dariusz Deitnerowie. Po złożeniu tradycyjnych i dobrze wróżebnych darów goście ponowili zaproszenie Jego Świątobliwości do Polski. Karmapa przyjął zaproszenie i obiecał na pewno odwiedzić nasz kraj. Dokładnego terminu wizyty na razie Jego Świątobliwość nie mógł określić, ale powinniśmy poznać datę z około półrocznym wyprzedzeniem tak, aby móc dobrze przygotować się.
Podczas trwającego kilka godzin spotkania rozmowy toczyły się wokół ogólnej sytuacji w szkole Karma Kagju, rozwoju Dharmy na Zachodzie, w tym w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej. Jego Świątobliwość udzielił wielu drogocennych rad i wskazówek, które będą drogowskazami w naszej dalszej pracy dla dobra innych.
Edukacja Jangsi Kjabdzie Tengi Rinpoczego

Jak już informowaliśmy, 16 lutego 2018 r. (w pierwszy dzień Roku Ziemnego Psa) rozpoczęła się formalna edukacja Jangsi Tengi Rinpoczego. Według kalendarza tybetańskiego był to bardzo pomyślny dzień dla rozpoczęcia ważnych aktywności.
Zgodnie z poradą Jego Świątobliwości 17 Karmapy Ogjena Trinle Dordże pierwszym nauczycielem młodego Tulku został Khenpo Ysung z klasztoru Bencien.
Na wiosnę tego roku Khenpo udał się do rodzinnej wioski Jangsi Rinpoczego. Jest to niewielka osada o nazwie Ry [Wylie: ros], położona w pobliżu miejscowości Samagaun na północnych krańcach Nepalu, niedaleko himalajskiego ośmiotysięcznika Manaslu. Khenpo spędził tam kilka miesięcy, ucząc Rinpoczego alfabetu tybetańskiego. Więcej na ten temat czytaj tutaj
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 17 18 19