Przygotowania do wypełniania posągu i stupy

Od wczesnej wiosny 2015 trwają prace przy budowie lhakangu i stupy. Lhakang został wewnątrz otynkowany i wstępnie pomalowany. Następnie został wylany beton na całą podłogę. Przygotowywana jest też część ołtarzowa, na której stanie wielki posąg Buddy. W połowie maja przyleciał z Katmandu Lama Gelek, który nadzoruje prace przy wypełnianiu posągu i stupy.
Stupa w Grabniku już rośnie

Od wiosny 2015 stupa rośnie w szybkim tempie i wkrótce zacznie być wypełniana specjalnymi substancjami. O substancjach, które będą wypełniać stupę i ich przygotowywaniu czytaj na stronie Przygotowania do wypełniania posągu i stupy.
 
Trzęsienie ziemi w Nepalu
W sobotę 25 kwietnia 2015 roku w Nepalu nastąpiło potężne trzęsienie ziemi (7,8 w skali Richtera), a po nim kilka następnych, niewiele mniejszych. Zginęło mnóstwo ludzi i mnóstwo budynków legło w gruzach. W klasztorze Bencien nie ma ofiar w ludziach, a na ścianach budynków pojawiły się tylko niewielkie pęknięcia. Jednak sytuacja jest bardzo trudna. Ludzie boją się wejść do domu, choćby dla skorzystania z łazienki, nie mówiąc już o nocowaniu. Koczują w namiotach lub wręcz na gołej ziemi. Brakuje prądu, wody, ludzie wykupują ze sklepów resztki żywności.
Przez najbliższy tydzień praktyki w naszym Ośrodku będą szczególnie dedykowane ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Można też dokonać darowizny wpłacając pieniądze na konto Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Grabniku z dopiskiem "Pomoc Nepal" - ING Bank Śląski nr 08 1050 1924 1000 0022 5291 2379
Wykład "Ścieżka Bodhisattwy pachnie ziołami" – medycyna tybetańska - historia, teoria, praktyka
Odmienne spojrzenie na to, jak „działa” ciało. Niektórzy twierdzą, że medycyna tybetańska to najskuteczniejszy sposób leczenia.
Wykład poprowadzi dr UW Filip Majkowski, tybetolog, absolwent m.in. Wydziału Orientalistycznego UW, gdzie pisał pracę doktorską na temat tybetańskiej klasycznej literatury medycznej. Przez 3 lata pracował w Warszawie z dr Tenzinem Jangchubem – lekarzem tybetańskim wykształconym w Instytucie Medycyny i Astrologii w Dharamsali w Indiach.

Wykład odbędzie się w Ośrodku Bencien Karma Kamtsang w Poznaniu, ul. Święty Marcin 34/25, 16 maja br. w sobotę, o godz. 18:00
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Idź do strony  1 2 3 ... 13 [14] 15 ... 17 18 19