Nowe konto bankowe

Mamy nowe konto bankowe, na które można wpłacać darowizny na różne cele, a w szczególności na utrzymanie Ośrodka. Wesprzyj nas!
"Każda suma, ofiarowana ze szczerą motywacją, i każda praca są niezwykle pomocne dla naszej społeczności, a jednocześnie pozwalają darczyńcy nagromadzić wiele zasługi.Szczodrość to pierwsza z sześciu doskonałości Bodhisattwy, tzw. paramit, których praktykowanie jest ścieżką prowadzącą do Wyzwolenia.Ofiarowując pieniądze czy pracę nie dajesz tego komuś obcemu, tylko współtworzysz miejsce, z którego także i Ty potem korzystasz." Dlatego warto pomagać !

Związek Buddyjski Bencien Karma Kamtsang
ul. Św. Marcin 34/25
60-805 Poznań
Alior Bank 36 2490 0005 0000 4500 1584 4001
 
W polu "Tytuł płatności" prosimy podać cel, na jaki przeznaczona jest darowizna. 
Uwolnienie karpi 2017

Akcja odbyła się sprawnie. Do przygotowanych worków foliowych z wodą umieściliśmy po dwa karpie-przed zamknięciem worków kompresorem dopompowaliśmy powietrze. By ulżyć odrobinę w ich niedoli-nie ważyliśmy ich a płaciliśmy za wszystkie zakładając , że ważą max, jaki tego dnia pan zważył, z czego był bardzo zadowolony, co nas bardzo cieszy. W ten sposób kupiliśmy 8 karpi, które w ciągu 5 minut dowieźliśmy nad Wartę, gdzie je uwolniliśmy. By uspokoić wszystkich zapewniam, że w Warcie żyją karpie i jest to środowisko im przyjazne a i one nie stanowią zagrożenia dla rzeki. W tekście Tsetar, który czytałem podczas uwalniania tych ryb jest opisany, jak wielki jest pożytek dla zdrowia i długiego życia tych, którzy przyczynili się do uwolnienia zwierząt przeznaczonych na zabicie, dla ich bliskich i ich nauczycieli. W umysłach tych istot pojawiła się ulga, zniknął lęk spowodowany zniewoleniem, a w naszych radość z ich uratowania przed niechybną śmiercią. Nasze umysły się połączyły i to się nazywa dobrymi związkami karmicznymi. 
Z życzeniami Noworocznymi wszystkiego najlepszego oraz wprawiania się w dobrych uczynkach. 
Lama Paweł
https://www.dropbox.com/…/8jbyw7vdayv…/uwolnij%20karpia.mp4…
 
Wizyta Lamy Rinczena w Poznaniu 20-21.01.2018

Tradycyjnie jak co roku w styczniu gościmy w Poznaniu Lamę Rinczena. Tematem tegorocznego spotkania będzie kje rim i dzog rim w wadżrajanie. W weekend 20-21 stycznia br. spotykamy się w gompie przy ul. Św. Marcin 34/25. 
Plan wizyty:
Sobota 20 stycznia br.
godz.10:00 - wykład, 
godz.15:00 - abiszeka Dordże Sempa
 
Niedziela 21 stycznia br.
godz.10:00 - wykład
godz.15:00 - abiszeka Buddy Medycyny.  
 
Uratuj karpia

Wyobraź sobie, że pływasz sobie niesfornie w stawie, gonisz, uciekasz,masz mnóstwo podobnych tobie przyjaciół, jedzenia jest w bród, cieszysz się życiem. Nagle jakaś nieznana ci siła zabierając ci dech umieszcza cię w jakimś ciemnym, ciasnym miejscu, w którym nie masz możliwości ruchu, ledwo wystarcza ci sił by zasysać wodę, by zaczerpnąć tlen.Niedawni przyjaciele zabaw razem z tobą stają się towarzyszami niedoli. Strach wypełnia ci umysł, ból przenika ciało, bezgłośnie wzywasz ratunku, ratunkuuuuuu. Wydaje się nie ma końca tym katuszom, kiedy nagle znowu jakaś potężna siła, której nie możesz się w żaden sposób przeciwstawić, której nie rozumiesz, ale wiesz że działa przeciwko tobie i z którą się nie zgadzasz. Wiesz, że to jest gwałt przeciwko tobie. Czujesz, że obcy robi z tobą działania wbrew twej woli i chociaż wijesz się i napinasz nieznana ci siła wyrywa cię ze świata, zadaje ci ból i rzuca cię na coś , czego nigdy nie czułeś, twarde, szorstkie-dusisz się. Kątem oka widzisz jak twych towarzyszy obcy oddziela od ciebie, czujesz , że na zawsze. Ratunku, ratunkuuuuu uratuj mnie.
We czwartek 21.12 o godz. 16:00 uratujemy kilku towarzyszy niedoli, naszych braci mniejszych jak mówił o nich św. Franciszek z Asyżu. Kupując bilet uratujesz któregoś karpia z tej niedoli. Choć nie ma pewności czy przeżyje w rzece, to przynajmniej jest taka wielka szansa.
Idź do strony  1 2 3 [4] 5 ... 15 16 17