Podsumowanie roku 2019

Nieuchronnie zbliżamy się do końca rok 2019, który okazał się dla naszej  poznańskiej Sangi Bencien Karma Kamtsang całkiem bogaty w aktywności darmy. Najpierw w styczniu gościliśmy lamę Rinczena, później latem mieliśmy szczęście gościć Wielce Czcigodnego Sangtera Rinpocze, co pozwoliło nam kolejny raz nawiązać niezwykle cenne związki karmiczne na kolejne żywoty z drogocennym lamą. Niedługo potem odwiedzili nas lamowie i mnisi, którzy uczestniczyli w Kagyu Mynlam w Grabniku, dzięki czemu mamy obecnie wspaniałe tormy na ołtarzu i kolejne dobre związki. Dalej mieliśmy możliwość słuchać nauk lamy Tenzina, jedynego mnicha w naszej sandze i jakżepracowitego lamy. Z kolei niedawna wizyta u nas lamy Eli dała szczególnie żeńskiej części naszej sangi niezwykle ciepłe i trafne nauki praktyki brania i dawania. W międzyczasie w szczególnie pomyślne dni w roku uwalnialiśmy ryby przeznaczone na zabicie w intencji zdrowia naszych lamów, szczególnie Sangje Njenpy Rinpocze i Sangtera Rinpocze. Ostatnio miało to miejsce w grudniową pełnię, kiedy uwolniliśmy 21 dużych karpii.Dzięki dobroci naszych braci i sióstr w darmie Gompa jest odnowiona, odmalowana i na pewno ciepła-za co wszystkim bardzo dziękuję.Dziękuję też wszystkim, którzy wspierają nas finansowo. Bardzo cieszy, że wielu z naswykonuje praktyki wstępne mahamudry, bo nie ma lepszego potwierdzenia oddania dla lamów niż angażowanie się w praktykę, która szybko zmienia nas w lepszych ludzi i ostatecznie prowadzi do wyzwolenia z błędnego cyklu kolejnych narodzin i śmierci- do stanu Buddy.

W przyszłym roku aktywność w naszej gompie rozpoczniemy 16.01 od czwartkowej medytacji o godz. 19:00

Już w lutym odwiedzi nas lama Rinczen z wykładami na temat umierania. 
Sesje mniej więcej 1,5 godz. odbędą się :
w piątek 07 lutego o godz. 19:00
sobota 08 lutego o godz. 10:00 i 14:00
niedziela 09 lutego o godz. 14:00
 
Skorzystajmy z tej możliwości, bo bardzo dobrze będzie wiedzieć , co robić jak odchodzą bliscy a i dla nas samych mogą okazać się to najcenniejsze wskazówki , zwłaszcza że niechybnie każdego spotka okazja by z nich skorzystać.z życzeniami najlepszego wykorzystania w zdrowiu i szczęściu  nadchodzącego roku 2020
 
lama Paweł
SPOTKANIE Z LAMĄ ELĄ DNIA 7-8.12

Miło nam poinformować Was o nadchodzącym spotkaniu z Lamą Elą w naszym poznańskim ośrodku.Odbędzie się ono w ramach cyklu sobotnich odosobnień, 7/8 grudnia br. i czasowo będzie miało wymiar podobny do spotkania z Lamą Tenzinem. Tematem przewodnim będzie praktyka Tonglen w oparciu o praktykę Czenrezika.Sesje odbędą się w następujących godzinach: I sesja 10-12, II sesja 14-16, III sesja 17-18, IV sesja 10-12 kolejnego dnia (niedziela, 8 grudnia).
 
Lama Ela z powodzeniem ukończyła 3-letnie odosobnienie w grabnickim Drubkhangu, a także wiele pełnych odosobnień Njungne. Z pewnością stanowi źródło wielu cennych informacji wypływających z jej doświadczenia.Istnieje możliwość nocowania w Gompie z własnym śpiworem.
 
Serdecznie zachęcamy !
Lama Tenzin sobota 26.10.2019

Najbliższe sobotnie odosobnienie rozpocznie się 26.10.2019 r. i zakończy kolejnego dnia w niedziele. Sesje trwać będą:
 
1. godz. 10-12;
2. godz. 14-16;
3. godz 17-18;
4. (ostatnia) godz. 10-12 kolejnego dnia.

Prowadzącym będzie gościnnie Lama Tenzin - mnich (co w polskiej Sandze nie zdarza się często), który pomyślnie ukończył 3-letnie odosobnienie. Tematem przewodnim będą nauki wstępne.Istnieje możliwość nocowania w Gompie z własnym śpiworem.Serdecznie zachęcamy !
 
(Odosobnienie w najbliższą sobotę 19.10.2019 jest nie aktualne, czekamy na Lame Tenzina dnia 26.10.2019)
Gromadzenie mantry Buddy Medycyny w intencji dobrego zdrowia Njenpy Rinpoczego

Za przykładem naszych klasztorów w Benchen i Grabniku w najbliższą sobotę podczas odosobnienia medytacyjnego będziemy gromadzić powtórzenia mantry Buddy Medycyny w intencji dobrego zdrowia Njenpy Rinpoczego. Jest to wielka szansa nagromadzenia zasługi i każdy może się przyłączać, do powtarzania mantry nie potrzeba mieć przyjętej abiszeki.

Praktyka odbędzie się w naszej gompie na św.Marcina w następujących 4 sesjach

1.7:00-9:00

2.10:00-12:00

3.14:00-16:00

4.17:00-18:00

Można przyłączać się do dowolnej sesji, do czego bardzo zachęcam.
 
Lama Paweł
 
Wiecęj informacji na temat gromadzenia mantry Buddy Medycyny w intencji Czcigodnego Njenpy Rinpoczego pod linkiem
Idź do strony  1 2 3 [4] 5 ... 21 22 23