Weekend z Lamą Rinczenem

"Pogląd, medytacja, działanie, owoc w Mahamudrze" - to temat naszego weekendowego spotkania z Lamą Rinczenem. Spotkanie to, jest też wspaniałym zakończeniem dwuletniego cyklu wykładów tekstu Gampopy Ozdoba Drogocennego Wyzwolenia. Zapraszamy do naszej gompy przy ul. Św. Marcina 34/25 w Poznaniu.
Plan godzinowy spotkania z Lamą: 
Piątek 27.01.2017
godz. 18:00 - 20:00 - wykład
Sobota 28.01.2017
godz. 10:30-12:30 - wykład
godz. 15:00 - 17:00 - wykład
Niedziela 29.01.2017
godz. 10:30 - 12:30 - Abhiszeka Buddy Amitabhy 
godz. 15:00 - 17:00 - nauki o Czystej Krainie Dełaczen
 
Uratuj życie karpiowi

Istotą naszego postępowania powinno być współczucie i miłująca dobroć. Możemy się tym wykazać w szczególny czas świąt, kiedy nasza tradycja powoduje, że miliony karpi trafia na polskie stoły,ale nie musi znaleźć się na naszym stole, jak i nie musi tam się znaleźć żadna inna forma pożywienia,która miała matkę. Już na pewno nie muszę jeść niczego, co miało matkę. Niestety na naszym rynku bardzo wiele ryb sprzedawanych jest wciąż jako żywe, co przynosi im wiele cierpienia. Całkiem niedawno naukowcy odkryli, że zwierzęta posiadają układ nerwowy, w związku z tym odczuwają ból-Eureka. Myślę, że i bez tego odkrycia to wiemy, ale teraz mamy przynajmniej naukowe poparcie. We czwartek o godz.19:00 spotkamy się na św. Marcina, po czym razem za zebrane pieniądze kupimy ryby przeznaczone na pewną śmierć i uratujemy im życie, wypuszczając je do Warty. Kto nie może przyjść a chciałby mieć udział w tym szlachetnym postępowaniu może kupić bilet, którego wartość w całości przeznaczona jest na ten cel. Wszystkich nie uratujemy, ale dla tych ocalonych ma to wielkie znaczenie, o czym mogliśmy się już przekonać kilka razy wcześniej, kiedy wypuszczaliśmy ryby do rzeki, wtedy karp wydawało się ledwo żywy, jak tylko poczuł przestrzeń wody z niezwykłą energią odpływał wolny.
W naszym umyśle działanie to zostawi też trwały ślad i jeśli kiedykolwiek będziemy mieli ciężkie chwile, zawsze możemy się o to wspomnienie wesprzeć, "jednak zrobiłem coś dobrego, uratowałem życie karpia". To są właśnie białe nasiona, z których w przyszłości wyrośnie drzewo naszej miłującej dobroci i współczucia, którego owocami będą działania dla dobra innych przynosząc im szczęście.
Relacja z siódmego Kagju Mynlam Polska 2016

W dniach 9 do 11 września 2016 roku w Centrum w Grabniku odbyło się siódme już polskie Kagju Mynlam. Głównym prowadzącym lamą był czcigodny Sangter Rinpocze. Jak zwykle, około dwa miesiące wcześniej przybyło z Nepalu trzech doświadczonych mnichów wyznaczonych specjalnie w tym celu przez Komitet Międzynarodowego Kagju Mynlam w Bodh Gaji. Dwóch z nich to ciepyni, którzy przygotowują ozdobne tormy i specjalny ołtarz, a trzeci pełni funkcję umdze, czyli prowadzącego śpiewy. 
Otwarcie drugiego trzyletniego odosobnienia, wrzesień 2016 - relacja

8 września 2016 roku w drubkangu Bencien Drubde Osal Ling w Grabniku zakończyło się drugie trzyletnie odosobnienie.Rytuał otwarcia bram odosobnienia rozpoczął się o godz. 9 po stronie męskiej drubkangu, a potem został powtórzony po stronie żeńskiej. Ceremonię prowadzili Czcigodny Sangter Rinpocze, Umdze Lama Tsering oraz drubpyn Lama Rinczen. Przez ostatnie lata Czcigodny Sangter Rinpocze pełnił dla uczestników odosobnienia niezwykle ważną rolę. To właśnie jemu Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze powierzył udzielenie wszystkich najważniejszych abhiszek koniecznych do odosobnienia.
Idź do strony  1 2 3 ... 13 [14] 15 ... 23 24 25