Spotkanie z Sangterem Rinpoche online

Witajcie, dzięki staraniom Lamy Pawła odbędzie się spotkanie on-line z Sangterem Rinpoche o 10.00 w niedziele.

Spotkanie na Google meet.

meet.google.com/tri-roop-iut
 
 
Lama Rinczen-Podstawy nauk buddyjskich -cykl wykładów-Youtube

Pierwotnie seminarium planowane było jako weekendowe spotkanie w Centrum w Grabniku. Jednak ze względu na ograniczenia w możliwości podróżowania oraz grupowych spotkań, zmieniliśmy koncepcję na cykliczne wykłady w formie streamingu online. Wykłady są stopniowym wprowadzeniem w to, jak Nauki Buddy odnoszą się do naszych osobistych doświadczeń życiowych i jak dzięki tym naukom możemy przemienić nasz sposób doświadczania oraz reagowania w różnych sytuacjach.
 
Podsumowanie roku 2019

Nieuchronnie zbliżamy się do końca rok 2019, który okazał się dla naszej  poznańskiej Sangi Bencien Karma Kamtsang całkiem bogaty w aktywności darmy. Najpierw w styczniu gościliśmy lamę Rinczena, później latem mieliśmy szczęście gościć Wielce Czcigodnego Sangtera Rinpocze, co pozwoliło nam kolejny raz nawiązać niezwykle cenne związki karmiczne na kolejne żywoty z drogocennym lamą. Niedługo potem odwiedzili nas lamowie i mnisi, którzy uczestniczyli w Kagyu Mynlam w Grabniku, dzięki czemu mamy obecnie wspaniałe tormy na ołtarzu i kolejne dobre związki. Dalej mieliśmy możliwość słuchać nauk lamy Tenzina, jedynego mnicha w naszej sandze i jakżepracowitego lamy. Z kolei niedawna wizyta u nas lamy Eli dała szczególnie żeńskiej części naszej sangi niezwykle ciepłe i trafne nauki praktyki brania i dawania. W międzyczasie w szczególnie pomyślne dni w roku uwalnialiśmy ryby przeznaczone na zabicie w intencji zdrowia naszych lamów, szczególnie Sangje Njenpy Rinpocze i Sangtera Rinpocze. Ostatnio miało to miejsce w grudniową pełnię, kiedy uwolniliśmy 21 dużych karpii.Dzięki dobroci naszych braci i sióstr w darmie Gompa jest odnowiona, odmalowana i na pewno ciepła-za co wszystkim bardzo dziękuję.Dziękuję też wszystkim, którzy wspierają nas finansowo. Bardzo cieszy, że wielu z naswykonuje praktyki wstępne mahamudry, bo nie ma lepszego potwierdzenia oddania dla lamów niż angażowanie się w praktykę, która szybko zmienia nas w lepszych ludzi i ostatecznie prowadzi do wyzwolenia z błędnego cyklu kolejnych narodzin i śmierci- do stanu Buddy.

W przyszłym roku aktywność w naszej gompie rozpoczniemy 16.01 od czwartkowej medytacji o godz. 19:00

Już w lutym odwiedzi nas lama Rinczen z wykładami na temat umierania. 
Sesje mniej więcej 1,5 godz. odbędą się :
w piątek 07 lutego o godz. 19:00
sobota 08 lutego o godz. 10:00 i 14:00
niedziela 09 lutego o godz. 14:00
 
Skorzystajmy z tej możliwości, bo bardzo dobrze będzie wiedzieć , co robić jak odchodzą bliscy a i dla nas samych mogą okazać się to najcenniejsze wskazówki , zwłaszcza że niechybnie każdego spotka okazja by z nich skorzystać.z życzeniami najlepszego wykorzystania w zdrowiu i szczęściu  nadchodzącego roku 2020
 
lama Paweł
SPOTKANIE Z LAMĄ ELĄ DNIA 7-8.12

Miło nam poinformować Was o nadchodzącym spotkaniu z Lamą Elą w naszym poznańskim ośrodku.Odbędzie się ono w ramach cyklu sobotnich odosobnień, 7/8 grudnia br. i czasowo będzie miało wymiar podobny do spotkania z Lamą Tenzinem. Tematem przewodnim będzie praktyka Tonglen w oparciu o praktykę Czenrezika.Sesje odbędą się w następujących godzinach: I sesja 10-12, II sesja 14-16, III sesja 17-18, IV sesja 10-12 kolejnego dnia (niedziela, 8 grudnia).
 
Lama Ela z powodzeniem ukończyła 3-letnie odosobnienie w grabnickim Drubkhangu, a także wiele pełnych odosobnień Njungne. Z pewnością stanowi źródło wielu cennych informacji wypływających z jej doświadczenia.Istnieje możliwość nocowania w Gompie z własnym śpiworem.
 
Serdecznie zachęcamy !
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 21 22 23