Trzęsienie ziemi w Nepalu
W sobotę 25 kwietnia 2015 roku w Nepalu nastąpiło potężne trzęsienie ziemi (7,8 w skali Richtera), a po nim kilka następnych, niewiele mniejszych. Zginęło mnóstwo ludzi i mnóstwo budynków legło w gruzach. W klasztorze Bencien nie ma ofiar w ludziach, a na ścianach budynków pojawiły się tylko niewielkie pęknięcia. Jednak sytuacja jest bardzo trudna. Ludzie boją się wejść do domu, choćby dla skorzystania z łazienki, nie mówiąc już o nocowaniu. Koczują w namiotach lub wręcz na gołej ziemi. Brakuje prądu, wody, ludzie wykupują ze sklepów resztki żywności.
Przez najbliższy tydzień praktyki w naszym Ośrodku będą szczególnie dedykowane ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Można też dokonać darowizny wpłacając pieniądze na konto Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Grabniku z dopiskiem "Pomoc Nepal" - ING Bank Śląski nr 08 1050 1924 1000 0022 5291 2379
Wykład "Ścieżka Bodhisattwy pachnie ziołami" – medycyna tybetańska - historia, teoria, praktyka
Odmienne spojrzenie na to, jak „działa” ciało. Niektórzy twierdzą, że medycyna tybetańska to najskuteczniejszy sposób leczenia.
Wykład poprowadzi dr UW Filip Majkowski, tybetolog, absolwent m.in. Wydziału Orientalistycznego UW, gdzie pisał pracę doktorską na temat tybetańskiej klasycznej literatury medycznej. Przez 3 lata pracował w Warszawie z dr Tenzinem Jangchubem – lekarzem tybetańskim wykształconym w Instytucie Medycyny i Astrologii w Dharamsali w Indiach.

Wykład odbędzie się w Ośrodku Bencien Karma Kamtsang w Poznaniu, ul. Święty Marcin 34/25, 16 maja br. w sobotę, o godz. 18:00
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Nauki na You Tube
Od dzisiaj jest możliwość słuchania i oglądania nauk naszych nauczycieli na You Tube. Po prawej stronie znajdziecie okienko linkujące do filmów z prowadzonych nauk.
Praktyka w Ośrodku podczas Świąt

W czasie Świąt tj. w najbliższą niedzielę i poniedziałek w Ośrodku nie będą się odbywały zaplanowane praktyki. Natomiast już w czwartek 9 kwietnia wspólna praktyka nierozproszonego spoczywania szine.
Idź do strony  1 2 3 ... 15 [16] 17 ... 19 20 21