Saga Dała Dycien

Dzisiaj 2 czerwca br. przypada jedno z największych świąt buddyjskich, Saga Dała Dycien – dzień Przebudzenia, rocznica odejścia w Parinirwanę Buddy Siakjamuniego. Bądźmy dzisiaj szczodrzy, ratujmy zwierzęta od śmierci z modlitwą i intencją wyzwolenia wszystkich istot z cierpienia. Ofiarowujmy życie nie jedząc mięsa w tym dniu. Pamiętajmy też o ofiarach klęsk żywiołowych na całym świecie i o tych, którzy cierpią teraz w Nepalu.   Dzisiaj wszystkie dobre i złe czyny pomnażają się 100 milinów razy. Z tej okazji dzisiaj w naszym Ośrodku Bencien Karma Kamtsang w Poznaniu (ul. Św. Marcin 34/25), o godz. 19:00, odbędzie się pudża tsok Deszcz Błogosławieństw Guru Rinpocze.
Przygotowania do wypełniania posągu i stupy

Od wczesnej wiosny 2015 trwają prace przy budowie lhakangu i stupy. Lhakang został wewnątrz otynkowany i wstępnie pomalowany. Następnie został wylany beton na całą podłogę. Przygotowywana jest też część ołtarzowa, na której stanie wielki posąg Buddy. W połowie maja przyleciał z Katmandu Lama Gelek, który nadzoruje prace przy wypełnianiu posągu i stupy.
Stupa w Grabniku już rośnie

Od wiosny 2015 stupa rośnie w szybkim tempie i wkrótce zacznie być wypełniana specjalnymi substancjami. O substancjach, które będą wypełniać stupę i ich przygotowywaniu czytaj na stronie Przygotowania do wypełniania posągu i stupy.
 
Trzęsienie ziemi w Nepalu
W sobotę 25 kwietnia 2015 roku w Nepalu nastąpiło potężne trzęsienie ziemi (7,8 w skali Richtera), a po nim kilka następnych, niewiele mniejszych. Zginęło mnóstwo ludzi i mnóstwo budynków legło w gruzach. W klasztorze Bencien nie ma ofiar w ludziach, a na ścianach budynków pojawiły się tylko niewielkie pęknięcia. Jednak sytuacja jest bardzo trudna. Ludzie boją się wejść do domu, choćby dla skorzystania z łazienki, nie mówiąc już o nocowaniu. Koczują w namiotach lub wręcz na gołej ziemi. Brakuje prądu, wody, ludzie wykupują ze sklepów resztki żywności.
Przez najbliższy tydzień praktyki w naszym Ośrodku będą szczególnie dedykowane ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu

Można też dokonać darowizny wpłacając pieniądze na konto Centrum Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang w Grabniku z dopiskiem "Pomoc Nepal" - ING Bank Śląski nr 08 1050 1924 1000 0022 5291 2379
Idź do strony  1 2 3 ... 13 [14] 15 ... 17 18 19