Jego Świątobliwość Karmapa w Europie, 2015

Właśnie otrzymaliśmy informację, że planowana jest wizyta Jego Świątobliwości Karmapy w Bonn w dniach 27-30 sierpnia br. Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 22:00.Szczegóły na stronie http://www.karmapa-europe.eu/en/. Wkrótce na naszej stronie zamieścimy polskie tłumaczenie najważniejszych informacji.
Stupa - rodzaje, znaczenie, pożytki

Stupa (sanskryt) reprezentuje przebudzony umysł Buddy. Po tybetańsku nazywa się "cie-ten" (mchod rten). "Cie" oznacza ofiary, a "ten" - wsparcie, oparcie lub obiekt reprezentujący. Cie-ten jest obiektem, dzięki któremu - składając mu ofiary i okazując cześć -  możemy zgromadzić niewyobrażalnie wielką ilość zasługi oraz mądrości.
Serce stupy stanowią relikwie Przebudzonych i inne święte przedmioty, a rytuały konsekracji sprawiają, że kontakt ze stupą owocuje takimi samymi pożytkami, jak spotkanie samego Buddy.
Błogosławieństwo stupy odczuwane jest zarówno przez tych, którzy uczestniczą w jej budowie, oddają jej cześć, a także przez wszystkich, którzy mieszkają w okolicy, gdzie się ona wznosi. Jest dla nich źródłem spokoju i szczęścia.
Sangter Rinpocze w szpitalu

Z przykrością informujemy, że czcigodny Sangter Rinpocze od tygodnia jest w szpitalu w Wiedniu i spędzi tam jeszcze najbliższe dwa tygodnie. Powodem jest infekcja ropna wywołana problemami z dwoma kręgami w dolnej części kręgosłupa. Początkowo Rinpocze prosił nas o nie informowanie o swej chorobie, gdyż nie chciał niepokoić  uczniów i miał nadzieję, że po kilku dniach wyjdzie ze szpitala i poprowadzi seminarium w Grabniku. Lekarze zdecydowali jednak, że potrzebna jest dalsza hospitalizacja.Zarówno Rinpocze, jak i lekarze proszą, aby nie odwiedzać Rinpoczego w szpitalu, ponieważ potrzebuje on teraz dużo spokoju i odpoczynku - wymaga tego proces leczenia.Rinpocze poprosił też, aby nie rezygnować z zaplanowanego seminarium, a w przerwach między sesjami zaangażować się w prace przy przygotowaniu tekstów i mantr niezbędnych do wypełnienia wielkiego posągu i stupy. Te prace są według Rinpoczego niezmiernie ważne i przynoszą niewyobrażalny pożytek.Podobnie jak Rinpocze mamy nadzieję, że uda się tego lata zorganizować w Grabniku co najmniej weekendowy kurs z Rinpoczem, niemniej dopóki trwa proces leczenia, nie sposób wskazywać na żadne daty.Wiemy, iż wielu z Was rezerwowało specjalnie czas i środki na spotkanie z Rinpoczem. Zwracamy się jednak z apelem, aby nie rezygnować z przyjazdu i wziąć udział w seminarium. W porannych sesjach będziemy wykonywać praktykę Białej Tary i recytować mantry w intencji szybkiego powrotu Rinpoczego do zdrowia. Popołudniowe sesje będą się odbywać zgodnie z programem. W uzgodnieniu z Rinpoczem zaplanowane abhiszeki i wykłady poprowadzi Lama Rinczen.Przy wielu okazjach otrzymywaliśmy nauki o tym, jak wielka jest siła modlitw wykonywanych wspólnie przez ludzi utrzymujących czyste więzi z Lamą. Szczególnie teraz mamy okazję zastosować te nauki w praktyce, modląc się o zdrowie Rinpoczego oraz spełniając jego życzenie, byśmy zaangażowali się w pracę przy posągu i stupie.
Teksty modlitw - pdf

Modlitwa o długie życie Sangtera Tulku Rinpoczego 
ułożona przez Jego Eminencję Sangje Njenpę Rinpoczego
(tybetański, transkrypcja, tłumaczenie)
format "paski"
Idź do strony  1 2 3 ... 13 [14] 15 ... 19 20 21