Wspólne oświadczenie J.Ś. Ogjena Trinle Dordże i J.Ś. Trinle Thaje Dordże

11 października 2018
Przez ostatnie kilka dni trwało spotkanie Jego Świątobliwości Ogjena Trinle Dordże i Jego Świątobliwości Trinle Thaje Dordże w wiejskim otoczeniu we Francji. Ich celem było osobiste poznanie się. Omawiali także to, w jaki sposób mogą wspólnie działać, aby utrzymać i wzmocnić linię Karma Kagju buddyzmu tybetańskiego.Po rozmowach, Jego Świątobliwość Ogjen Trinle Dordże i Jego Świątobliwość Trinle Thaje Dordże wydali poniższe oświadczenie.
Aktywności poznańskiego Ośrodka

Za nami wizyty w naszym poznańskim ośrodku darmy Wielce Czcigodnego Sangtera Rinpoczego i Kenpo Osunga. Ich wspaniałe nauki przyniosą pożytek niezliczonym istotom. Okres wakacyjny już za nami i czas wrócić do aktywności ośrodka, które nieco się zmienią w porównaniu z przeszłością.
I tak ja będę starał się być w każdy pierwszy czwartek miesiąca o 19:00, gdzie będą wyjaśnienia do praktyk oraz medytacja-najbliższe spotkanie w ten czwartek 06.09 o godz. 19:00.
Jeśli ktoś ma chęć zrobić odosobnienie , by nieco intensywniej praktykować to zapraszamy do umawiania się z osobami, które posiadają klucze i będą swoje odosobnienia ogłaszać mailowo, fb, na stronie czy sms.
Odosobnienie nie znaczy, że ktoś musi być wtedy sam w ośrodku, choć to też będzie możliwe. Są 4 reguły odosobnienia:
- cztery sesje o stałych porach o podobnym czasie trwania np. 2 godz. ostatnia nieco krótsza np. 1godz.
- sesji nie zakłóca się zwyczajną mową (przyjmujemy schronienie, praktykujemy, poświęcamy zasługę-to jedna sesja-mowa tylko związana z 
tekstem praktyki)
- nikt nie siada na naszej poduszce medytacyjnej (czyli na naszym miejscu)
- nie oddalamy się od miejsca odosobnienia-tradycyjnie na odległość, gdzie jeszcze słychać dzwonek. Możemy iść do sklepu czy ktoś jak zdąży do domu.
Proponuję, by były stałe godziny sesji: 1s. 7:00-9:00, przerwa na śniadanie 2s. 11:00-13:00 -przerwa na obiad 3s 15:00-17:00 i 3s 18:00-19:00,przerwa na kolację
Stałe godziny pozwolą dołączać się komuś tylko do wybranej sesji. Jeśli chcemy odbyć 1 dniowe odosobnienie w sobotę to najlepiej rozpocząć odosobnienie od czwartej sesji w piątek a zakończyć po pierwszej sesji w niedzielę.

Nasza siostra w darmie Ania dalej prowadzić będzie wykłady w terminach, o których również będzie powiadamiać, najbliższe będą z tekstu Thogme Zangpo (1245-1369) zwanego również Ngulcziu Thogme -  "37 strof o postępowaniu Bodhisattwy".
Lama Paweł
Wizyta Khenpo Ysunga 1-2.09.2018

Właśnie zakończyła się wizyta Wielce Czcigodnego Sangtera Rinpoczego,którego nauka o nietrwałości i szczególny przekaz tej nauki, jaki Rinpocze uzyskał od swojego nauczyciela Tengi Ripoczego przyniesie nam bardzo wiele pożytku.
Niezmiernie miło jest poinformować was, że w dniach 1 i 2 września odwiedzi nasz poznański ośrodek na ul. św. Marcin 34 Khenpo Ysung. To
lama, który ukończył ponad 3 letnie odosobnienie , a wcześniej w Rumteku (klasztorze Karmapów w Sikkimie) ukończył wieloletnie studia buddyjskie z bardzo dobrym wynikiem. JŚ Karmapa osobiście nadał mu tytuł Khenpo,a ostatnio wyznaczył Khenpo jako głównego nauczyciela Yangsi Tengi Rinpoczego.
Osobiście poznałem Khenpo już w trakcie jego studiów, spotkaliśmy się na Kagyu Mynlam w miejscu oświecenia Buddy - w Bodgaya.
Khenpo przyjedzie w asyście lamy Rinczena, dzięki któremu będziemy mieli możliwość słuchania nauk Khenpo w naszym języku. Będzie z nim też dwóch mnichów towarzyszących, których bliżej poznamy u nas.
Sobota 01.09 o godz. 17:00 , wykład-wskazówki osobiste Khenpo, niedziela 02.09  o godzinie 15:00 c.d.wykładu 
Darowizna 30pln, dla osób wspomagających ośrodek lub nie posiadających środków- wstęp wolny.
Każdego z tych dwóch dni można dołączyć do wspólnego obiadu z Khenpo o godz. 13:00 w restauracji Ming Wok na ul. Ratajczaka (przy wejściu do pasażu) - ilość osób ograniczona, szczegóły proszę ustalić z Łukaszem pod numerem telefonu: 782-238-306. 
zapraszam
lama Paweł
Nauki Sangtera Rinpocze w poznańskiej gompie 11-12.08.2018

W miniony weekend wysłuchaliśmy płynących z serca nauk Czcigodnego Sangtera Rinpocze. Zapamiętamy na zawsze pełne mądrości i poruszające do głębi nauki o nietrwałości. Dziękujemy Rinpocze.
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 16 17 18