Praktyka Szine

W każdy czwartek o godz. 19:00 wspólna praktyka medytacyjnego wyciszenia, szine, po praktyce ok. godz. 20:00 praktyka Karma Pakszi - czytaj więcej.
Opanowanie medytacyjnego wyciszenia, zwanego po tybetańsku szine, a w sanskrycie "siamatha", jest warunkiem skuteczności wszelkich innych praktyk i dlatego stanowi niezmiernie ważny element buddyzmu.
Praktyka Czenrezika

W każdą niedzielę o godz. 19:00 wspólna praktyka Czenrezika.
 
Czenrezig - Avalokiteśvara jest jedym z najważniejszych bodhisattwów w buddyzmie mahajany i wadżrajany. Praktyka ta rozwija współczucie i prowadzi medytującego do stanu Buddy.
Wykłady "Podstawy buddyzmu"

Jest to cykl wykładów mający na celu przekazanie podstawowych zagadnień buddyzmu na podstawie wybranych tekstów. Zakończylismy studiowanie dzieła Gampopy "Ozdoba Drogocennego Wyzwolenia - święta dharma, która jest jak klejnot życzeń". 
Już niedługo podamy temat kolejnego cyklu wykłądów. Tradycyjnie wykłady będą się odbywały się dwa razy w miesiącu, zawsze w sobotę o godz. 18:00 w poznańskiej gompie.
Posąg Buddy Siakjamuniego do lhakangu w Grabniku

Jak pamiętamy, w czasie swej ostatniej wizyty w Centrum w Grabniku w 2013 roku Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze zadeklarował ufundowanie posągu Buddy Siakjamuniego do naszej nowej świątyni i wkrótce po powrocie z Europy do Nepalu zamówił jego wykonanie. Pracy podjęli się dwaj bracia: Dev Raj Shakya oraz Hera Kaji Shakya. Dev Shakya, starszy z nich, wykonuje główny posąg, a młodszy brat przygotowuje wszystkie ozdoby, które umieszcza się w tle wokół Buddy. Obaj mieszkają w Katmandu w dzielnicy Patan, zamieszkałej głównie przez Newarów. Newarowie od stuleci są buddystami i potomkami rodu Siakjów, z którego pochodził Budda Siakjamuni. 
Idź do strony  1 2 3 ... 24 [25] 26