Wizyta J.E. Sangje Njenpy Rinpoczego (18 września do 4 października 2015)

W programie:
- nauki (m.in. kontynuacja wyjaśnień do „Przewodnika na ścieżce Bodhisattwy")
- 18 do 20 września Szóste Kagju Mynlam Polska
- 19 września na drugiej sesji abhiszeka Czarnego Dzambali
- 26 września o 10:30 abhiszeka 84 Mahasiddhów
- 27 września od 9:30 ceremonia wyświęcenia posągu Buddy w nowym lhakangu 
- 27 września po południu obchody 20-lecia Centrum w Grabniku
- 3 października o 10:30 abhiszeka Marpy
- 4 października o 14:30 abhiszeka 21 Tar (Dolma Dzikpa Kynsel)Prosimy o wcześniejszą rejestrację (zob. formularz), najlepiej przed 14 września br.
Saga Dała Dycien

Dzisiaj 2 czerwca br. przypada jedno z największych świąt buddyjskich, Saga Dała Dycien – dzień Przebudzenia, rocznica odejścia w Parinirwanę Buddy Siakjamuniego. Bądźmy dzisiaj szczodrzy, ratujmy zwierzęta od śmierci z modlitwą i intencją wyzwolenia wszystkich istot z cierpienia. Ofiarowujmy życie nie jedząc mięsa w tym dniu. Pamiętajmy też o ofiarach klęsk żywiołowych na całym świecie i o tych, którzy cierpią teraz w Nepalu.   Dzisiaj wszystkie dobre i złe czyny pomnażają się 100 milinów razy. Z tej okazji dzisiaj w naszym Ośrodku Bencien Karma Kamtsang w Poznaniu (ul. Św. Marcin 34/25), o godz. 19:00, odbędzie się pudża tsok Deszcz Błogosławieństw Guru Rinpocze.
Przygotowania do wypełniania posągu i stupy

Od wczesnej wiosny 2015 trwają prace przy budowie lhakangu i stupy. Lhakang został wewnątrz otynkowany i wstępnie pomalowany. Następnie został wylany beton na całą podłogę. Przygotowywana jest też część ołtarzowa, na której stanie wielki posąg Buddy. W połowie maja przyleciał z Katmandu Lama Gelek, który nadzoruje prace przy wypełnianiu posągu i stupy.
Stupa w Grabniku już rośnie

Od wiosny 2015 stupa rośnie w szybkim tempie i wkrótce zacznie być wypełniana specjalnymi substancjami. O substancjach, które będą wypełniać stupę i ich przygotowywaniu czytaj na stronie Przygotowania do wypełniania posągu i stupy.
 
Idź do strony  1 2 3 ... 14 [15] 16 ... 19 20 21