Pomódlmy sie wspólnie

Wczoraj  w Rumteku podczas przekazu ustnego do Kandziuru Jego Eminencja Sangje Njenpa Rinpocze zaapelował do uczestników o wspólne modlitwy 1.200.000 do Tary, 1000 razy Sutra i dharani Amitajusa, 100mln razy mantra Benza Guru i Vajrasatwy w intencji usunięcia przeszkód w aktywności Jego Świątobliwości Karmapy, który ostatnio nie czuł się dobrze. Rinpocze mówił, że wspólne modlitwy nie tylko przyniosą zdrowie Jego Świątobliwości Karmapie, ale mają zdolność przeszkody w aktywnościach Jego Świątobliwości usunąć. I dalej Njenpa Rinpocze wyjaśniał, iż mimo tego, że z ostatecznego punktu widzenia przeszkody nie istnieją, to wskutek naszych projekcji nam wydają się oczywiste. Przeszkody pojawiają się wówczas, kiedy zbiorą się przyczyny i warunki a naturą współzależności jest to, że przeszkody mogą być rozproszone poprzez zebranie się właściwych warunków takich jak wykonywanie modlitw. I to z pewnością przyniesie pożytek ogólnie wszystkim lamom, dlatego Rinpocze zaapelował o dołączenie się do tych modlitw najlepiej jak możecie. Na pewno pożyteczne będzie, jeśli i my się do wspólnych modlitw dołączymy, dlatego jutro - to jest w sobotę 04.11 zapraszam do naszej gompy na św. Marcinie na godz. 16:00 na wspólne modlitwy do Guru Rinpoczego wraz z recytacją mantry Om A Hung Benza Guru Pema Sidli Hung. Tego dnia jest pełnia księżyca, a wtedy zasługa z dobrych uczynków wielokrotnie się zwiększa. Zapraszam również w poniedziałek na 19:00, gdzie jak zwykle wykonujemy praktykę Białej Tary, tym razem ze szczególną intencją usunięcia przeszkód, o których mówił nasz lama Njenpa Rinpocze. Lama Paweł
Lung do Kangjuru, Sikkim 2017

Na prośbę U-cie1, khenpo i społeczności mnisiej Dharma Chakra Centre w klasztorze Rumtek, Jego Eminencja Kjabdzie Drubłang Sangje Njenpa Rinpocze zgodził się udzielić głębokiego ustnego przekazu Gjalłe Kangjuru Rinpocze2. Wydarzenie to będzie miało miejsce w klasztorze Rumtek, głównej siedzibie Jego Świątobliwości Gjalłanga Karmapy i potrwa około dwóch miesięcy, poczynając od 9 października 2017 roku.Dalsze informacje zostaną przekazane w późniejszym terminie". Karmapa’s Office of Administration

20 czerwca 2016

Zapowiedź po angielsku - JPG
Zapowiedź po tybetańsku - JPG
 
Przypisy polskiej redakcji:
1 "U-cie" - to skrót od tybetańskich nazw Umdze i Cietrimpa. "U" to skrót od Umdze, co oznacza prowadzącego śpiewy i ceremonie. "Cie" - to skrót od cietrimpa, czyli odpowiedzialny za utrzymanie dyscypliny klasztornej. Grupa mnichów pełniących funkcje umdze, cietrimpa oraz dordże lobpyn stanowią w tybetańskim systemie monastycznym starszyznę decydującą o najważniejszych sprawach klasztoru.
2 Gjalłe Kangjur Rinpocze, to pełne szacunku określenie Kangjuru. Dosłownie oznacza to "Drogocenny Przekład Słów Zwycięzcy".
Wizyta Sangtera Rinpocze w Poznaniu 5-6.08.2017

Wizyta będzie miała miejsce w sierpniowy weekend 5-6.08.2017. 
Plan wizyty:
Sobota 5.08.2017 
godz. 16:00 - Nauki Dharmy
 
Niedziela 6.08.2017
godz. 10:00 - Abhiszeka Białej Tary
godz. 16:00 - nauki Dharmy
 
Istnieje możliwość odbycia indywidualnych rozmów z Rinpocze.
Studiowanie tekstu III Karmapy Rangjung Dorje

NAM SZIE JE SZIE DZIE PEJ TEN CIE - „Siastra o rozróżnieniu świadomości i pierwotnych mądrości” – tekst ten zawiera w sobie kwintesencję nauk II obrotu Kołem Dharmy, czyli nauk o pustce. Ogólnie mówi o tym w jaki sposób funkcjonuje 8 aspektów świadomości i jak one zostają przemienione na 5 aspektów pierwotnej mądrości. 
 
Wykłady odbywają się co 6 tygodni w uzgodnionych wcześniej terminach, w poznańskiej Gompie przy ul. św. Marcin 34/25. Najbliższy wykład będzie miał miejsce 9 września, w sobotę o godz. 18:00.
 
Istnieje możliwość dołączenia do grupy w szczególnych przypadkach, po uprzedniej rozmowie z prowadzącą wykłady. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę o informację na adres mailowy: kontakt@buddyzm-poznan.pl. 
Idź do strony  [1] 2 3 ... 11 12 13